FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Sizden Gelenler Sizde Gönderin
Tam 1 ay sonra 2 yaşını dolduracak oğlum.
3 sene önce anne olmaya karar verdiğimde çaldığım ilk kapıydı Sibel hn. ve öyle güzeldi ki ilk anne adaylığı randevumuz, daha adayken bile uçarak döndüm eve. Hayatımda geçirdiğim en güzel 9 aydı. Sorunsuz, mutlu, dünyaya daha farklı baktığım, doğum anına kadar sokaklarda dolaştığım, çok güzel bir süreçti. Doğum yaptım, anneydim. Bütün hayatımı adayacağım bebeğim artık kollarımdaydı. İlk 4 ay çok zordu bizim için, çünkü sürekli ağlayan, gazı olan, saç kurutma makinesi olmadan uyumayan bir oğlum vardı ve galiba ben lohusalık depresyonu denen olaya girmiştim. Eşimin yoğun çabaları ve oğlumun hayatının düzene girmesiyle rahatlamıştım.

Sorunun daha büyüğü başlıyordu şimdi; iş yaşamı. Cem 4 ay 1 haftalıktı işe başladığımda. İlk günlerde biraz zor oldu daha sonra alıştık ikimizde. Meğerse o günlerde hiç sorun yokmuş, asıl sorun şimdi başladı. Oğlum artık ben işten gittiğimde bazen yüzüme bile bakmıyor. Babaanne ve dedesine daha çok ilgi gösteriyor ve ne kadar onun iyiliğini, iyi bakıldığını güvende olduğunu düşünsemde bu durum içten içe çok canımı sıkıyor. Hafta sonu geliyor gayet güzel oynuyoruz, dışarıya çıkıyoruz, çok güzel saatler geçiriyoruz, pazartesi sabahı önce huysuzlanıyor (muş) ama akşam umrunda bile olmuyor, yani küsüyor bebişim.

Çalışan anne olmanın tek zorluğu bu olsa gerek. Ara sıra eşimle bu konuyu konuştuğumuzda 2 seçimin var; 1. ya bu durum kabullenip devam edeceksin 2. ya da işten ayrılıp çocuğunla istediğin zamanı geçireceksin diyor.

Hala yaşıyoruz böyle sorunları, oğlum zaman zaman annemmmm diye boynuma sarılıyor, bazende anneee diyor ve oyununa devam ediyor.

Yinede o dünyanın en güzel varlığı. İyiki anne olmuşum iyiki bir oğlum olmuş, ve bu yolda bize iyiki Sibel doktorumuz destek olmuş. Onun güzel gülüşü, cıvıl cıvıl sesi, hep pozitif oluşu bana öyle güzel bir hamilelik yaşattıki unutamam. ikinci kez anne olmak bana çok uzak geliyor ama inanın o güzel 9 ay için düşünebilirim.

Teşekkür ederiz
© 2007 Sibel Açıkalın Exe Web Grubu